Uluslararası yarışmalar başladı

32 WTF (Olimpik sistem ) KKTC Ulusulararası Şampiyonası, 19.GTF Avrasya Şampiyonası ve 7. World Budo Martıalarts Şampiyonası Girne’de başladı

32 WTF (Olimpik sistem ) KKTC Ulusulararası Şampiyonası, 19.GTF Avrasya Şampiyonası ve 7. World Budo Martıalarts Şampiyonası Girne’de başladı

WTF müsabaklaları yapıldı

 Taekwondo Judo Karate Aikido Federasyonu tarafınddan organize edilen uluslararası üç organizasyon dün başladı.

Uluslararası Federasyonların Takvimlerinde yer alan 32 WTF (Olimpik sistem ) KKTC Ulusulararası Şampiyonası, 19.GTF Avrasya Şampiyonası ve 7. World Budo Martıalarts Şampiyonası Girne’de Girne Avrasya Taekwondo Merkezi’nde 3 gün boyunca gerçekleşecek.

 10 ülke katılıyor

Dün başlayan şampiyonalarda mücadele edecek 10 ülke sporcularından dereceye girenlere madalyaları müsabakalar sonrasında verilirken kupalar ise Cumartesi günü düzenlenecek ödül töreninde yetkililer tarafından verilecek.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yanı sıra Türkiye, Rusya, Ukrayna, Kazakistan, İran, Moldova, Azerbaycan, Bulgaristan ve Norveç takımları katılacak.

 Organizasyon 3 gün sürecek

Dün başlayan organizasyonda bugün 19.GTF Avrasya Şampiyonası yapılacak,  müsabakalar saat 10.00 da başlayacak.

Yarın 7. World Budo Martıalarts Şampiyonası gerçekleştirilirken renkli kuşaklar saat 10.00’ da başlayacak ve tüm gün devam edecek.

 Yarın yapılacak müsabakaların tamamlanmasının ardından saat 17:00’de gösteriler ve ödül töreni ile organizasyon sona erecek.

 Bugün yapılan WTF Olimpik  Müsabakalar Sonuçları

 ERKEKLER

55-58 KG

    1.MİTAT YAĞMUR (TC)

    2.MAMADDİN  ZHUMABAYEV (KAZAKİSTAN)

    3.KHALİLOV  MUKHAMMADİSMAİL (ÖZBEKİSTAN)

 59-63 KG

1.FARAD ESMKANİ (İRAN)

2.ALEXİ MEREİSTCA (RUSYA)

3.OMAR ZHUMABAYEV (KAZAKİSTAN)

 69-74 KG

1.NURZHAN NURLONULY (KKTC)

2.NİMA VAHED (İRAN)

 75-79 KG

1. REZA GELMOHAMMAD (İRAN)

2.VİACHESLAV ZHUK (RUSYA)

 80-87 KG

1.MARTEZA MOHAMAD NEZHAD (İRAN)

2.RİZVAN KHALİRBAGİNOV (RUSYA)

3.PETROSİAN VLADİSLAV (RUSYA)

 BAYAN

47-49 KG

1.TUĞYAN LARA KARA (TC)

2.STANİSLAVA SHİYANOVA (RUSYA)

 50-53 KG

1.HURİYE AÇIKGÖZ (TC)

2.ZEYNEP KESKİN (KKTC)

 

54-57 KG

1.PINAR AKARPINAR (KKTC)

2.ANA TÜYSÜZ (KKTC)

3.DENKA KATZARSKA (BULGARİSTAN)

 Takım Sonuçları

1-      Türkiye

2-      KKTC

3-      İran

4-      Rusya

5-      Kazakistan

6-      Özbekistan

 

 

29 Eki 2021 - 23:08 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ses Kıbrıs Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ses Kıbrıs hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Ses Kıbrıs editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ses Kıbrıs değil haberi geçen ajanstır.




Anket Sizce "karma oy" kaldırılmalı mı?